با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک سوال درباره ماهیت معماری سازمانی
نویسنده پیام
l-agharezaei آفلاین
لاله آقارضايي
دانشجوی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 120
57 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #1
یک سوال درباره ماهیت معماری سازمانی
سلام
راستش الان که آخر ترمه شاید عجیبه که این سوال را می پرسم ولی با توجه به تکلیفی که استاد درباره نقد برنامه اجرایی میراث دادند و توضیحاتشون تو کلاس، آخرش نمی دونم که آیا برنامه گذار چارچوب FEAF بایستی تا چه حدی به جزییات عملی نزدیک بشه. اینکه معماری سازمانی فقط مستندات و چارچوب رائه می کند شکی نیست ولی این جزییات آیا اونقدر جزیی میشه که مثلا در مورد داده ها تا اسم گذاری متغیر نوع و سایزش پیش برود یا نه. در واقع این کار باید انجام شود چون در چارچوب زکمن جزییات سطر پنجم به تعریف داده ها می رسد. پس تنها موردی که باید بماند پیاده سازی مثلا داده ها در محیط واقعی است. آیا موضوع را درست فهمیدم؟ شاید هم دارم از دید یک مهندس نرم افزار می بینم و اینجا منظور از داده ها مبحثی کلی تر است.
به هر صورت الگویی که گزارش میراث در ذهن به وجود آورده یک مقدار با الگویی که من قبلا از زکمن واسه خودم متصور بودم متفاوت است و این تناقض واسم ایجاد شده. لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند.
۲۵ دى ۱۳۹۰، ۱۲:۳۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

foadabd آفلاین
فواد عبداللهی
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #2
RE: یک سوال درباره ماهیت معماری سازمانی
سلام
تا جایی که من فهمیدم
اجرایی شدن برنامه ها و پروژه ها(به قول شما :داده ها تا اسم گذاری متغیر نوع و سایزش) به صورت کلی تعریف میشه مثل کاری که یه مدیر پروژه نرم افزار یا یک طراح نرم افزار انجام میده یعنی تعریف نرم افزاری کع داده های x را میگیرد و خروجی y را می دهد و ار تکنولوژی فلان استفاده و..... همه چیز نرم افزار را تعربف می کنیم نه اینکه نرم افزار را نوشتنشو یاد بدیم. البته مستندات فنی هم ضمیمه میشه به کارمون !!!

البته گفتم اینا اطلاعات ناقصه منه نه اینکه درست باشه.
۲۵ دى ۱۳۹۰، ۰۴:۱۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb جزوه درس معماری اطلاعات سازمانی naseri 3 2,539 ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: راحله فزوني
  درخواست میانترنم معماری سازمانی ir_programmer 0 670 ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۹:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ir_programmer
Star نیاز به همکار در حوزه معماری سازمانی/ سرویس گرا amird 0 679 ۲۵ مهر ۱۳۹۲، ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amird
  معرفی وب سایت فارسی معتبر در زمینه معماری سازمانی Armin 0 1,137 ۲۰ مرداد ۱۳۹۱، ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Armin
  چه قسمت هایی را برای امتحان معماری سازمانی بخوانیم؟ mistak 11 3,552 ۲۴ دى ۱۳۹۰، ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahnaz Nikbakht
  پیشنهاد برای جبران میانترم معماری سازمانی foadabd 21 4,738 ۱۹ دى ۱۳۹۰، ۰۵:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: e_darijani