با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد راهکار جایگزین به جای Google Doc
نویسنده پیام
saman005 آفلاین
سامان رضایی
Saman005

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
پیشنهاد راهکار جایگزین به جای Google Doc
دوستانی که مسئول گوگل داک هستن، من فقط 2 بار تونستم وارد شیتی که ساختین بشم . اکثر بچه ها مشکل دارن. از فی*ل**تر شکن هم نمیشه استفاده کرد چون مخابرات بلافاصله اینترنت رو برای یک هفته قطع میکنه (استفاده از فی*ل**تر شکن رو هم ثبت میکنن). خواهشا یه راه حل پیدا کنین براش. من فقط تونستم اسم خودمو بنویسم دیگه هیچ اطلاعی از هم گروهی و .... ندارم. ممنون
۰۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۳:۳۱ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 42
سپاس‌ها: 288
956 سپاس گرفته‌شده در 349 ارسال
ارسال: #2
RE: راهنمای کامل تکمیل فرم پروژه درس مدیریت اطلاعات سیستم
(۰۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۳:۳۱ ب.ظ)saman005 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که مسئول گوگل داک هستن، من فقط 2 بار تونستم وارد شیتی که ساختین بشم . اکثر بچه ها مشکل دارن. از فی*ل**تر شکن هم نمیشه استفاده کرد چون مخابرات بلافاصله اینترنت رو برای یک هفته قطع میکنه (استفاده از فی*ل**تر شکن رو هم ثبت میکنن). خواهشا یه راه حل پیدا کنین براش. من فقط تونستم اسم خودمو بنویسم دیگه هیچ اطلاعی از هم گروهی و .... ندارم. ممنون
چنین مشکلی از سمت مخابرات رو تا الان هیچ کس نداشته. یعنی اینکه استفاده از برنامه های مختلف باعث قطع اشتراک بشه!!! به هر حال شما از طریق ایمیل با اعضای گروهتون در ارتباط باشید و جمع بندی نهایی رو اینجا اعلام کنید تا در Sheet آنلاین ثبت بشه.
ضمنا اگر سرویس مخابرات شما هم اینقدر حساس و حرفه ای عمل میکنه شما احتمالا دارید از ویpن استفاده میکنید. ترجیها از pروک۳۰ استفاده کنید تا مخابرات هم متوجه نشه و ترافیک اشتراک شما طبیعی تر به نظر بیاد.

راهکار جایگزین بهتری هم اگر برای مدیریت ۱۵۰ دانشجوی کلاس به ذهنتون میرسه مطمئنا خیلی بهتر هست و خوشحال میشم از راه های دیگه بتونیم استفاده کنیم چون خود من هم زیاد با روش فعلی موافق نیستم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۵:۴۰ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
l-agharezaei آفلاین
لاله آقارضايي
دانشجوی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 120
57 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #3
سلام
یک راه حل این هستش که دوستانی که موفق به تکمیل فرم نشدند، اطلاعاتشون را تحت یک فرمت خاص (مثل سلولهای فرم اصلی) به یکی از نمایندگان بفرستند. البته دوستانی که گروهبندیشون مشخص شده فقط سرگروهشون اطلاعات را بفرستد. البته این کار مسوولیت اون نماینده را بیشتر خواهد کرد اما مشکل را حل خواهد نمود در آخر هم نمونه تکمیل شده در انجمن جهت تایید نهایی همه قرار داده شود.

۰۸ فروردین ۱۳۹۱، ۱۱:۳۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
saman005 آفلاین
سامان رضایی
Saman005

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #4
آقای کامفیروزی عزیز من خودم چند بار به خاطر این مساله اینترنتم قطع شده (البته هنوز از رو نرفتم !) ولی برادر من شرکت های چینی رو برای کنترل اینترنت کشور وارد ایران کردن حتما خبر دارید. ماشاالله دم به دقیقه هم فی*ل**تر کردن اضافه میشه با این وضعیت pروک30 هم زیاد جواب نمیده و بگیر نگیر داره اگه pروک30 خاصی استفاده می کنی لطف کن ادرسش رو توی Linkedin برام بذار ممنونت میشم. راه حل هم یک نفری نمیشه باید با هم تصمیم بگیریم. من سر کلاس حرف زدم حس کردم دوستان دیکگه ناراحت شدن از حرفام به همین خاطر دیگه پیگیر نشدم. گوگل داک بر پایه Cloud ساخته شده خود Cloud هنوز مساله داره و خیلی ها باهاش به دلایل مختلفی مخالفن. متاسفانه ما تا یه چیز جدیدی میاد بدون اینکه در موردش تحقیق کنیم که چی هست و به چه دردی میخوره فقط به خاطر اینکه بگیم مام به روزیم و یا به قول یکی از دوستام خفن (!) میریم سراغش. صمیمانهاز تمام تلاشی که شما و بقیه دوستانتون میکنید تشکر میکنم. موفق باشید
۱۰ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۲۳ ق.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #5
جناب سامانی خواهش میکنم شما دیگه بحثهای تعصبی و بازاری و رقابتی که هر از چند وقتی این شرکتا کاربراشون رو به جون هم میندازه پیش نکشین و فقط از روی تعصب نگین چون مایکروسافتی هستید کلا با گوگل مخالفم یا مثلا سیاستهای محرمانگی گوگل رو قبول ندارم و سیستم Cloud مشکل داره و گوشی آندروید هم دستم نمیگرم و این حرفا!! معذرت میخوام ولی به من و شمای مصرف کننده چه ربطی داره و چه اصراری داریم بیخودی ایراد بگیریم ازشون بدون اینکه بتونیم تاثیری روشون بذاریم. هر کدوم سرویس بهتری دادن که کار ما رو راه مینداخت ازش استفاده میکنیم و خوشبختانه سرویسهای مجانی هم بسیار زیاده.
شما که میگین Cloud مخالفان خاص خودش رو داره خب مسلمه که اینجوریه. حتی خود اینترنت هم مخالفان خودش رو داره. پس هر چی مخالف داشت باید بذاریم کنار؟!!! دلایل مخالفان Cloud رو هم لطفا مطرح کنید تا ببینید اصلا اون دلایل مربوط به مورد استفاده ما از Cloud میشه یا نه!
این حرفتون که فرمودین "تا یه چیز جدیدی میاد بدون اینکه در موردش تحقیق کنیم که چی هست و به چه دردی میخوره فقط به خاطر اینکه بگیم مام به روزیم و یا به قول یکی از دوستام خفن (!) میریم سراغش" اگه منظورتون استفاده از سرویسی هست که بنده برای درسهای شما استفاده کردم به اندازه کافی اطلاع دارم و تحقیق کردم و میدونم که گوگل داک چی هست و کاربردش چیه و اگه شما مشکل فی*ل**ترینگ دارین بهتون اطلاع بدم که مشکل از Cloud گوگل نیست و اگر با ویpن استفاده کنید میبینید که این سرویسها کاملا عالی دارن کار میکنن.

بحث بعدی استفاده از سیستم جایگزین هست. حالت ایده آل اینه که دانشکده در سیستم LMS و با یک دیتابیس مشترک تمام این امکانات و کمبودات شما رو ایجاد کنه. شما لطف کنید و پیگیر باشید تا این کار رو انجام بدن ولی فکر نمیکنم اولین نفری باشین که تو ۸ سال گذشته این کمبود به ذهنش رسیده باشه و دانشجوهای خیلی متخصص تر از من و شما این موارد رو به دانشکده منتقل کردن.

سرویسی که داره استفاده میشه رو به صورت کلی در نظر بگیرید. شاید توی هر مورد ابزار بهتری داشته باشیم مثلا:
گروه یاهو + Office Live + ایمیل ایرانی و بدون فی*ل**تر + فضای هاست روی سرور ایرانی و شخصی + دیتابیس دانشکده + اپلیکشین تحت وب برای انجام کارهاتون + سیستم SMS برای اطلاع رسانی به دوستانتون + هزارتا چیز دیگه. ولی به این نمیگن راهکار. میگن آش شله قلم کار.

دلیل استفاده از سرویسهای گوگل هم این نبوده که بگیم ما هم به روز هستیم و خفن بریم سراغش. بلکه این بوده که با امکانات فعلی تا حد زیادی کار ما رو راه انداخته و یکپارچگی با نیازها و سرویسهای دیگری که استفاده میکنیم خیلی به ما کمک کرده و خوشبختانه به همین دلایل هم از بسیاری جهات از تمام گرایشهای این دانشکده جلوتر هستیم و چنین ارتباط و تعاملی بین هیچ گروهی وجود نداره.

در مورد بحثهای کلاسی شما تا جایی که بنده در جریان هستم و شاهد بودم احساسی که از حرفها برداشت شده بیشتر بهانه گیری و ایراد گرفتن بود و ایده آل خواهی و مخالفت با وضعیت فعلی بوده و تقریبا راهکار جامع و هدفمند و واقع گرایانه ای که با امکانات موجود سازگار باشه و قابل پیاده سازی باشه و وضعیت فعلی رو بهبود بده از طرف شما ارائه نشده. بنده بارها از دوستان درخواست کرده ام که هر راهکاری برای پیشرفت و بهبود کار دارن ارائه بدن نه اینکه فقط ایراد بگیرن و فکر کنن مشکل کار با ساختن سایت و وبلاگ و گروه یاهو حل میشه و باعث بشه هر سال این دانشکده برگرده سر نقطه صفر و یک سال بعدش هم خدافظی کنیم و روز از نو روزی از نو.

دو تا واقعیت رو در نظر بگیرین. البته بیشتر تجربه هست: دانشکده زیاد مایل نیست و توان فنی هم نداره که ایده های ما رو عملی کنه به خصوص وقتی که بحث ارتباط آزاد بین دانشجوها پیش میاد و دوم اینکه دانشجوهای اینجا و همکلاسیهای من و شما زیاد برای یه کار مفت و مجانی وقت نمیذارن. حالا اگه دوست دارین شما هم یه تست کنید. پروژه انلاین تعریف کنید و تیم راه بندازین و مشکلاتتون رو حل کنید ببینیم شاید زبان شما با زبان ما فرق داشت.
من که از خدام هست بچه های اینجا با هم همفکری داشته باشن و کار مشترک انجام بدن و مشکلاتشون رو حل کنن ولی تجربه من و تعدادی دیگه از دوستان زیاد جالب نبوده.

در مورد فی*ل**ترشکن: بنده کاملا وضعیت و جزئیات و تجهیزات فی*ل**ترینگ رو در جریان هستم. اگه با هر روشی خلاصه قانعتون کردن که فقط اینترنت فی*ل**تر شده مجاز هستین استفاده کنید پیشنهاد میکنم کلا دوره مجازی رو بیخیال بشین و قید هرچی درس و تحقیق و پروژه هست رو بزنین. یعنی شما هیچ جای دیگه ای برای درساتون به مشکل فی*ل**ترینگ برخورد نکردین و فقط سر فایل Sheet آنلاین نیاز به فی*ل**ترشکن پیدا کردین؟!!! پس واقعا فی*ل**ترینگ مخابرات کشور هوشمندانه، هدفمند، تاثیر گذار و فوق العاده قابل ستایش هست و به زودی صادر کننده به چین هم خواهیم بود.

ببخشید طولانی شد.

ممنون از اینکه شما هم به فکر بهبود وضعیت هستید و از این بابت واقعا خوشحالم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱، ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط Armin.)
۱۰ فروردین ۱۳۹۱، ۰۱:۵۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

taher آفلاین
نیلوفر طاهر
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 7
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #6
آنچه که مسلمه تمام دانشجویانی که برای فروم یا گروه زحمت میکشند محترمند همه ازشون سپاسگذاریم چون بدون پیگیری اونها کار برای ما واقعا سخت میشد به امید بهتر شدن امکاناتمون تا دیگه هیچکدوم از عزیزان مشکل نداشته باشند

...The best things in life are free
۱۰ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۰۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
saman005 آفلاین
سامان رضایی
Saman005

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #7
سلام دوباره . دلتون خونه ها! من اسمم سامان فامیلیم رضایی ! نه آقای سامانی !
فکر کنم بعضی از جملاتی که به کار بردم ناراحتتون کرده که من اصلا منظورم شما و بقیه دوستان و همکلاسیا نبود در مجموع گفتم که بازم عذر میخوام ازتون. نه من بلکه همه دوستان دیگه از شما و بقیه کسایی که دارن زحمتش میکشن تا این تعاملات بهتر بشه قدر دانن .
والله من تا یکی دو سال پیش گوشیم 1600 بود اصلا آندرویدی نیستم !
دوست من کی بخاطر یه فی*ل**تر شدن میاد بیخیال درس بشه که من دومیش باشم ؟! میگین راه حل ، خب بجای اینکه برین یه شیت تو گوگل داک بسازین نمیشد همین جا اینکار رو بکنین ؟ باور کنین هر کی بهم ایمیل میزنه میگه نمیتونم بازش کنم من خودم فقط دوبار تونستم باز کنم. وقتی به من گفتن شیت رو با فی*ل**تر شکن باید باز کرد اصلا تعجب کردم ! فی*ل**ترینگ ما کلی ایراد داره واسه همینه دست به دامن چینیا شدن.
اگه شنیدین که من فقط بهانه گیری کردم و ایراد گرفتم نمیدونم برداشت اینطوری بوده حتما.
همین سایت دست کیه ؟ نمیشه تقویتش کرد؟ هاست رو ارتقا بدین که پوشش کامل بده. از نظر مالی هم مطمئنا بچه ها کمک میکنن ، من خودم اولیش
امکانات سایت رو بیشتر کنیم، اصلا یه ماژول به سایت اضافه کنیم برای همین جور مواقع که استادا میخان گروه بندی بشه و کار گروهی انجام بشه . همه بیان ثبت نام کنن کار شمام راحت میشه. من میگم کارا رو چندجا پخش نکنیم . الان هر کدوم از ما حداقل واسه دانشگاه و کارای دانشگاه باید چند لینک رو چک کنیم که خسته کننده و وقت گیره (البته اگه این حرفم از نظرتون بهانه گیری نباشه ). یه واقعیته من و هر کس دیگه ای وقتش براش ارزش داره. خیلی از بچه ها هنوز سردر گمن نمیدونن چیکار کنن(که دلیلش البته فقط به خاطر شیت نیست بد نگیرید). هیچ کس از جدایی و جدا بودن و همهمه خوشش نمیاد همه دنبال اتحادن، منم واقعا دوست دارم بچه های ما تک باشن و یک رنگ و متحد. من برخلاف نظر بعضی از دوستان که مطمئنم بخاطر برداشت بد و نوع بیان من بوده نه از روی عمد ، نمیخام ورودی های مختلف رشته ما از هم جدا بشن چون اصلا منطقی نیست (شما حداقل با تجربه تر از مایین)
حرف من اینه ، حالا اگه بهانه گیریه پس من دیگه خاموش میشم.

امیدوارم که موفق تر از قبل بشین و پیشرفت بیشتر شما رو ببینم، بازم ازتون تشکر میکنم
موفق باشید
۱۱ فروردین ۱۳۹۱، ۰۴:۱۱ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #8
ببخشید با تاخیر جواب پست شما رو میدم جناب رضایی. شما که به صورت مجازی درس میخونید و رشتتون هم IT هست کلا با اینترنت زیاد باید سر و کار داشته باشید و بعید میدونم با وضعیت فعلی اینترنت واقعا کار شما توی اینترنت مفید باشه و بتونید همه فعالیتهاتون رو انجام بدین مگر اینکه از فی*ل**ترشکن استفاده کنید. فرض کنید که یک دانشجوی ارشد هستید که قراره برای یکی از دروستون تحقیقی انجام بدین و مقاله و مطلب مورد نظر شما فقط در یک سایت فی*ل**تر شده وجود داشته باشه که برای خود من و خیلیهای دیگه بسیار زیاد پیش اومده. حالا به نظر شما اینکه بگین چون سایت مورد نظر فی*ل**تر بود کلا از خیر اون مطلب گذشتم. آیا این جواب مناسب هست؟! چه برسه به اینکه مثلا در یک کنفرانس یا ژورنال خارجی هم قصد فعالیت داشته باشید و بخشی از کار تحقیقاتی شما در سایتهای فی*ل**تر شده باشه که کار تحقیقاتی شما رو به شدت زیر سوال میبره. خود شما منصفانه سعی کنید بدون هیچ فی*ل**تر شکنی کل این و سال تحصیلتون رو به پایان برسونید و اگر به راحتی و با سطح علمی مورد قبول و مورد تایید اساتید فارغ التحصیل شدید اون موقع میشه گفت واقعا بدون فی*ل**تر شکن هم میشه دوره ارشد رو با موفقیت به پایان رسوند.

- اینکه اینجا این کار رو انجام بدیم باید بگم که خیر. نمیشد. ترم پیش درس DSS رو اینجا هماهنگ کردیم و کلاس هم فقط حدود ۸۵ نفر بود نه ۱۴۵ نفر!!

خروجی کار باید واضح و خلاصه و قابل پیگیری باشه و بشه اطلاعات رو به صورت مناسب مشاهده کرد که اگر به تاپیکی که گفتم مراجعه کنید میبینید برای این کار اصلا راهکار مناسبی نیست و کسی نمیتونه ۲۰-۳۰ صفحه مطلب رو مدام بخونه و دنبال سرگروه و ... بگرده و شیت ساخته شده تقریبا همه این امکانات رو به شما میده و از ۱۴۰ نفر کلاس شما فقط یک نفر که شما هستید اعلام کرده که راهکار فعلی رو قبول نداره.

قبلا هم تکرار کردیم که اگر کسی نتوانست فایل را باز کند اطلاعات را به صورت دستی به سرگروه خود اعلام کند تا در شیت وارد شود و تا الان حدود ۱۰۰ نفر هم فرم را به هر صورتی که بوده پر کرده اند.
ضمنا در جریان باشید که حتی پیدا کردن و گرفتن ایمیل همکلاسیهای شما و هم گروه شدن و ... از طریق سیستم فعلی دانشکده به راحتی ممکن نبوده اما اعضای کلاس شما با استفاده از همین گروه و فرم و سایر ابزارهای ارائه شده تا حد بسیار زیادی از این نظر بدون مشکل همدیگه رو پیدا کردن.

خرید و تامین هاست وب سایت، خرید و تهیه دامین، راه اندازی انجمن، نگهداری و آپگرید و رفع مشکلات فنی انجمن، راه اندازی وب سایت، نگهداری و رفع مشکلات وب سایت، گرافیک انجمن و وب سایت، تهیه مطالب برای سایت، گروه گوگل ۲۰۰ نفری مدیریت سیستمها vusmis، نظارت بر ایمیلها، پاسخگویی به مشکلات برخی دانشجوها در انجمن و گروه، بررسی و تایید عضویت کاربران در گروه و انجمن، هماهنگی بسیاری پروژه های تیمی و گروهی مثل ترجمه ها و تهیه منابع، ایجاد نظر سنجی ها برای انجام برخی فعالیتها و ... تا امروز توسط بنده انجام میشده که از چند روز پیش در برخی بخشها از کمک تعدادی از دوستان شما نیز استفاده میکنم.

معنی تقویت وب سایت و ارتقای وب سایت و پوشش کامل که فرمودید اصلا واضح نیست و مفهوم فنی رو اصلا نمیرسونه. شما مگر میدونید زیرساخت و امکانات فعلی وب سایت چی هست که فکر میکنید نیاز به ارتقاء داره؟!!
جهت اطلاع هاست مورد استفاده یکی از قدرتمندترین و پیشرفته ترین هاستهای لینوکس موجود در دنیاست که به صورت شخصی هزینه اون تامین میشه. البته باز هم جای ارتقا داره اما به هیچ عنوان فکر نمیکنم نیاز باشه و معمولا تعداد بسیار کمی از افراد حاضر خواهند بود در تامین منابع مالی همکاری کنند که خوشبختانه تا کنون نیازی نبود و سعی میکنیم از این به بعد هم مشکلی جهت نگهداری وب سایت به دلایل هزینه ای به وجود نیاید.

اما اگر منظور شما استفاده از امکانات موجود هست که بشه سرویسهای مورد نیاز خودمان را تهیه کنیم و مثلا اپلیکشن و ماژولهای تحت وب در این سایت قرار بدیم که خودم هم همین نیاز رو قبل از شما مطرح کردم و واقعا خوشحال میشم که چنین کارهایی انجام بشه و بهترین کار و راه حل هم همین هست.
مشکلی از نظر زیرساخت فنی وجود ندارد اما مشکل از عدم همکاری اعضاست. شما ماژولی که نیازهاتون رو تامین کنه تهیه کنید و یا بگین که چه امکاناتی نیاز دارید تا در اختیارتون قرار بگیره. من خودم کدنویس نیستم و فرصت این کار رو هم ندارم که ماژولی برای این کار تهیه کنم و تا امروز هم هیچکسی حاضر نشده برای این کار همکاری کنه. هاست ما لینوکس هست و PHP و MySQL رو کامل ساپورت میکنه. ماژول مورد نظرتون رو بفرستید تا روی هاست Run کنیم و مشکل همه حل بشه.

از نظر دانشکده شما فقط باید با LMS و Sess کار کنید و این سرویسها و امکانات به صورت مازاد و مستقل ارائه میشه و اتفاقا تلاش هم کردیم که سرویسها متمرکز باشن و تا حد امکان گروه و وبلاگ و سایت اضافه نداشته باشیم که خوشخبتانه برای گرایش ما همینطور هم شده و متمرکز تر از این نمیشه یا امکانات دیگه اجازه نمیده. الان هم اگه دقت کنید اکثر اوقات فقط سه بخش رو نیاز هست چک کنید: ایمیل گروه، انجمن گفتگو، LMS. اینا هم زیاد نیست چون تقریبا هدف و کارکرد هر کردوم کاملا متفاوته و این سه بخش مکمل هم هستند. بعضی همکلاسیهاتون حتی میگفتن برای هر درس یک انجمن و یک گروه مجزا هم داشته باشیم که بشه تفکیک کرد. یعنی دقیقا برعکس نظر شما!

تجربه خود من نشون میده که بیشتر از ۵۰٪ دانشجوهای ارشد اینجا به خصوص ورودیهای ۹۰ اصلا خودشون به کلاسها و دروس اهمیت نمیدن. وقتی کسی پیدا میشه که تازه امروز میاد میگه آدرس گروه و سایت چیه با اینکه میدونم بارها در کلاسهاتون در مورد بحث شده نشون میده که نه در کلاس حضور داشته و نه کلاسها رو گوش کرده. مطمئن باشید کسی اگه براش مهم باشه به راحتی همه این اطلاعات رو خواهد داشت. هم در گروه و هم در سایت و هم در انجمن لینکهای سایر بخشها هم گذاشته شده که متاسفانه زحمت خوندشنش رو هم به خودشون نمیدن و ما هم نباید صد بار یک بحث رو بهشون بگیم. شما با خودتون مقایسه نکنید که دلسوز هستید و پیشرفتتون واستون مهمه. خیلیهای دیگه واقعا بی تفاوتن و باید بین شما و اونها فرقی وجود داشته باشه.
یک سری تفاوتها در این روش تحصیل وجود داره. هم مزایا داره و هم معایب که باید با هم تلاش کنیم حداقل واسه خودمون اونها رو حل کنیم.

واقعا حجم کاری که به واسطه فعالیتهای مازادی که عنوان کردم توی این یک سال و نیم انجام دادم من رو خسته کرده و خیلی کمتر از چیزی که انتظار داشتم از همکاری و کمک سایر دوستان بهره مند شدم ولی چون برای خود من هم اهمیت داشته ادامه دادم و فکر میکنم تا حد زیادی کمک کننده بوده. اما بیشتر از این امکانپذیر نبود. شایدحتی فقط حجم کاری و زمانی نگهداری فنی و زیرساختی سایت و انجمن هم برای یک نفر زیاد باشه ولی چون این کارها مجانی و عام المنفعه هست شاید خیلیها همکاری نکنن و فقط امیدم این هست که افرادی پیدا بشن که بخوان برای پیشرفت گروه و تیم همکاری کنن بدون هیچ چشم داشتی.
باز هم اعلام میکنم که هر راهکار و پیشنهادی برای بهبود کارها استقبال میشه و من هم مثل شما فقط یک دانشجوی این دانشکده هستم که فقط یک سال زودتر از شما وارد شدم و طرز فکرم این بود که باید تغییراتی در این دانشکده ایجاد کرد و مشکلات رو ریشه ای و برای بلند مدت حل کرد و نه به صورت شخصی و مقطعی.

منتظر پیشنهادات خوب شما هستم. موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط Armin.)
۱۴ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۲۰ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
Iman آفلاین
ایمان لطفی
مدیر انجمن

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 2
15 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #9
RE: پیشنهاد راهکار جایگزین به جای Google Doc
درود

ضمن تشکر و دلسوزی از دو دوست خوبم جناب رضایی و کامفیروزی، که هر دو درست میگند و هر دو از سر دلسوزی صحبت می کنند.

می خواستم بگم آقای رضایی به نکته خیلی خوبی اشاره کردند و اون هم سردرگمی دانشجویان به علت وجود لینک های مختلف است.

این قضیه برای آقای کامفیروزی گیج کننده نیست چون چند ترمیه خودشون دارند از این سیستم استفاده می کنند و کم کم به یه عادت براشون تبدیل شده.

شاید ترم های آتی برای ما هم همینطور بشه.

صحبتی که من در ایمیل گروه هم کردم همین بود که چرا حداقل این سوالات و مطالب تکراری یک جا جمع آوری نمیشه و در قالب یک PDF در اختیار دوستان قرار نمیگیره؟

اما در مورد راه کار: بایستی به نظر من همه اینها را متمرکز کنیم در خود LMS که این خوب همکاری دانشگاه را می طلبه

ما دانشجوی دانشگاه شیرازیم و باید از مسئولین این دانشگاه بخوایم

ما دانشجوی گوگل که نیستیم!!

خیلی واقعا مزحکه که آدم توی این کشور دانشجو باشه و در راه کسب علم هم فی*ل**ترش کنند.

سپاس
۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۱:۵۱ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

Mahnaz Nikbakht آفلاین
مهناز نیکبخت
مدیر انجمن

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 133
141 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #10
(۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۱:۵۱ ب.ظ)Iman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

ضمن تشکر و دلسوزی از دو دوست خوبم جناب رضایی و کامفیروزی، که هر دو درست میگند....

سلام دوستان
گردآوری همه صحبت ها و فایلها یک جا با فاصله های زمانی مختلفی که روی میدند کار سختیه
دیگه همینه ما توی دنیای انفجار اطلاعات هستیم و رشته ای هم که داریم میخونیم خودش بمب اطلاعاتیه و همیشه مطلب هست برای گفتن و خوندن و پیدا کردن
خب یه جدول که بشه در محیط نت انلاین تغییرش داد و فقط هم بچه های خودمون بهش دسترسی داشته باشند چی سراغ دارید؟ چه پیشنهاداتی میشه براش داشت؟

آدم ها هرگز نمیخواهند بفهمند
ارزش رفاقت خیلی بیشتر از رقابت است!
۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۳:۱۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
barvarz56m آفلاین
محبوبه بارورز
کمی تا قسمتی فعال

فارغ التحصیل کارشناسی
فن آوری اطلاعات

سپاس‌ها: 2
10 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #11
سلام من که در سال 91 یک بار هم نتوانستم باز کنم همش متوسل به دوستم شدم منتظر می مانم ببینم دوستان صاحب نظر چی کار می کنند
۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۳:۵۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #12
دوستان اکیدا توصیه میکنم که یه راه حل واسه مشکل فی*ل**ترینگتون پیدا کنید چون خیلی جاهای دیگه هم مشکل خواهید داشت. بحثش رو که توی گروه باز کردیم. بیاید تجربیاتتون رو بگین. ۴ پست قبلتر بعضی از راهکارهای واقعی رو معرفی کردم که یا نیاز به همکاری دانشکده داره و یا نیاز به کدنویسی روی فضای این هاست که همکاری دوستان رو میطلبه و به نظرم به این راحتی و در زمان کوتاه جواب نخواهد داد و علی الحساب برای این ترم باید با فی*ل**ترینگ کنار بیاید تا در طول ترم راهکارهای عملی تر و اجرایی تر پیدا کنید.
هر کدام از دوستان تجربه برنامه نویسی تحت وب روی سرورهای لینوکس و با زبان PhP را دارند و طرحی برای رفع این مشکل دارند به بنده هم اعلام کنند تا زیرساختهای مناسب در اختیارشون قرار بگیره.

امکانات و قدرت هاستی که این انجمن و وب سایت روی اون قرار گرفته بسیار زیاده و شاید جزء یکی از ۱۰ سرویس دهنده برتر دنیا باشه. و شرکت پشتیبان کننده هم خیلی خوب همکاری میکنه و اگر سرویس خاصی هم نیاز داشت که اینجا نبود ممکنه بتونم اضافه کنم.

امکانات گوگل فوق العاده برای کارهای ما عالی هست. آقای لطفی اگه لطف کنین بگین برای هر کار واقعا دارید چند تا لینک رو چک میکنید که اینقدر به مشکل خوردید ممنون میشم.
یه نکته خیلی مهم رو در نظر بگیرین و اون بحث امنیت و محرمانگی مطالب هست که حتی خود دانشکده هم روی این موضوع حساسه. مثلا ترم اول ما که هنوز لینک دانلود آفلاین برای کلاسها وجود نداشت خود ما کلاسها را ضبط میکردیم و روی سایت قرار میدادیم اما مجبور شدیم حذفشون کنیم چون مغایر با قوانین دانشکده بود!!! متاسفانه دانشکده نه تنها همکاری مستقیمی برای پروژه های فوق برنامه ما نداره حتی با تصویب قوانین دست و پاگیر مجازی خیلی مواقع کار رو برای ما مشکل کرده. توصیه میکنم آیین نامه انضباطی دانشکده مجازی رو که حدود یکی دو ترم هست به روز رسانی شده مطالعه کنید و مفاد اون رو هم در نظر بگیرید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط Armin.)
۱۸ فروردین ۱۳۹۱، ۰۸:۰۹ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ