با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و ارائه آزاد نظرات پیرامون طرح تشکیل کارگروه های تحقیقاتی
نویسنده پیام
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 42
سپاس‌ها: 288
956 سپاس گرفته‌شده در 349 ارسال
ارسال: #1
بحث و ارائه آزاد نظرات پیرامون طرح تشکیل کارگروه های تحقیقاتی
با سلام خدمت دانشجویان دانشکده آموزش­های الکترونیکی دانشگاه شیراز

دنیای امروز دنیای تشکیل تیم های کاریاست و کمتر فعالیتی است که بی نیاز از انجام یک کار تیمی چه در زمینه تحقیق و پژوهش و چه در زمینه کار و تجارت و ... توانسته باشد موفقیت کسب کند و کار با ارزش و مفیدی انجام دهد. اگر در هرمجموعه ، موسسه یا سازمان افراد موفق به کار گروهی نشوند،آن مجموعه یکی از کلید های مهم موفقیت را از دست داده است.در همین راستا با توجه به اینکه فعالیتهای علمی و پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار حساس و حائز اهمیت میباشد و اساس این مقطع را تشکیل می­دهد، انجام اینگونه فعالیتها به صورت گروهی و تخصصی در حوزه های مختلف در جهت ارتقای سطح کیفی و توان علمی بسیار حائز اهمیت می باشد.
این باور باید در قشر فرهیخته، دانشگاهی و متخصص جامعه ایجاد شود که همیشه منتظر ایجاد شرایط مطلوب نباشند بلکه باید تا آنجا که می تواند خودش آنرا ایجاد کنند و این باور تبدیل به یک فرهنگ شود.
با بررسی که انجام شد و با توجه به تخصص ها و گرایشهای موجود در رشته فن آوری اطلاعات دانشکده (سه گرایش IT) این پیشتهاد مطرح میشود که گروه هایی در سه شاخه اصلی با عناوینMIS ،IT و Computer ایجاد شود و سپس برای هر یک از این 3 شاخه اصلی در زمینه ها و موارد مختلف موضوعات و زیرشاخه هایی تعریف کرده که دانشجویان فعال بتوانند با توجه به تخصص و علایق خود در یک یا چند زیر شاخه ها به انجام فعالیت،تحقیق و پژوهش بپردازند و با سایر دانشجویان در آن تیم تعامل و همفکری داشته باشند و فعالیت های مفید و موثری در آن حوزه ارائه دهند. گرایش MIS به صورت خاص به دلیل اینکه گرایشی نوپاست که نیاز به توجه بیشتری دارد، به صورت جداگانه مورد توجه قرار می گیرد و گرایش های IT و علوم کامپیوتر نیز با تخصص ها و فعالیت های این دانشکده کاملا هم جهت است. حوزه مدیریت سنتی نیز از حیطه فعالیت های این دانشکده و یا علاقه اکثریت دانشجویان خارج است و وقت و انرژی روی آن گذاشته نخواهد شد.
چنانچه اطلاع داشته باشید حتی بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا نیز تنها در برخی از تخصصی تمرکز کرده اند و یک سری پروژه های خاص را به عنوان زمینه تحقیقاتی خود برگزیده اند. به عنوان مثالی فرضی دانشگاه x که دارای رتبه بسیار معتبری در دنیا می باشد در بخش IT و سیستمهای درمانی الکترونیکی، تنها برروی سیستم های درمانی موبایل کار می کند ولی در آن حوزه به صورت تخصصی فعالیت دارد.
برخی از فعالیت هایی که در این تیم ها شاهد خواهیم بود:

- انجام تحقیقات مفید و ارائه مقالات علمی در سطح داخلی و خارجی
- معرفی ژورنال ها و کنفرانسهای معتبر و اطلاعیه های فراخوان آنها
- بحث و پژوهش در مورد موضوعات داغ و به روز در آن حوزه
- همکاری بین هر سه گرایش مقطع کارشناسی ارشد به دلیل نزدیکی و تشابهاتی که بین گرایشها وجود دارد
- تخصصی شدن در یک حوزه خاص و توانمند نمودن آن تیم یا گروه در آن تخصص (به عنوان مثال تیم معماری سازمانی دانشکده آموزش های الکترونیکی به عنوان به مرجع علمی، پژوهشی و حتی اجرایی در کشور حرفی برای گفتن داشته باشد)
- ارتقای سطح علمی دانشکده و در نتیجه افزایش بیشتر اعتبار مدرک تحصیلی در آینده
- همکاری با دانشگاه ها و تیم های دیگر در داخل یا خارج از کشور در صورت نیاز
- معرفی دانشگاه های فعال در آن حوزه در ایران و جهان جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
- معرفی و پیشنهاد موضوعات تحقیق، سمینار و پایان نامه در آن حوزه خاص
- تشکیل تیمها و گروههای عملی در جهت پیاده سازی و اجرای پروژه ها و سیستمهای مورد نظر در جهت کسب تجربه و تجارت

فراموش نکنید که محور همه این فعالیت ها تنها شما و سایر دانشجویان هستید
انتظار می رود تعداد ۶-۸ تیم در مجموع ۳ حوزه تشکیل شود که جزئیات این تیم ها بر اساس پیشنهاد دانشجویان و نظرسنجی که صورت خواهد گرفت انتخاب خواهد شد و ترجیحا حوزه هایی انتخاب می شود که اهمیت بالایی داشته باشند و تاکنون نیز در کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و ودر واقع جای کار بیشتری دارند. به عنوان نمونه حوزه «تعامل انسان و کامپیوتر» و یا «سیستم های تصمیم یار» برخی از این تخصص ها می­باشند.
همچنین با ایجاد چنین تیمهای تخصصی میتوان نیم نگاهی نیز به آینده داشت و درصورت استمرار، تعریف و انجام فعالیتهای مناسب و هدف دار بتوانیم در آینده به فعالیتهای پژوهشی- تجاری و اقتصادی نیز بپردازیم.
در آینده نزدیک سه بخش جدا گانه برای شاخه های اصلی ایجاد کرده تا بتوانیم نظرات همه دانشجویان و اعضای گروه را ، راجع به زمینه ها و زیر شاخه ها جویا شویم.

علاقه فردی، امکان فعالیت آکادمیک یا اجرایی در آن زمینه، دسترسی به مراجع علمی مرتبط از جمله اساتید و حضور آنها جهت افزایش اعتبار کار و انسجام بخشیدن به تیم و ارتباط با گرایش های موجود در دانشکده رو هم در نظر بگیریم.
اگر واستون امکان داره موضوعات رو به تفکیک اهمیت شبیه به کاری که در پست ۸ و ۱۲ انجام شده مشخص کنید و در واقع دلیل پیشنهاداتتون رو هم بگید تا بشه اولویت بندی بهتری انجام داد.
از جناب بوالحسنی که زحمت تهیه دعوتنامه و هماهنگی های دیگر آن را کشیدند تشکر میکنم.

شاد باشید
------
لینک همین تاپیک برای معرفی به دیگران: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱، ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط Armin.)
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۰:۳۵ ق.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

sarah آفلاین
سارا فهرستی
مدیر انجمن

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 9
سپاس‌ها: 102
35 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #2
RE: بحث و ارائه آزاد نظرات پیرامون طرح تشکیل کارگروه های تحقیقاتی
از آقای کامفیروزی که تا این جا تشکیل این گروه ها رو پیگیری کردند تشکر می کنم.
به نظر من کسانی که علاقه دارند که توی هر کدوم از این سه شاخه فعالیت کنند و تشکیل گروه بدن، ابتدا نظرات خودشون رو در مورد این که هر کدوم از این شاخه ها که چه زیر شاخه هایی می تونند داشته باشند و چه مطالبی رو می تونند پوشش بدن بیان کنند. من فکر می کنم اگر حدود هر کدوم از این شاخه ها و زیر عنوان هاش رو زودتر در بیاریم بهتر میشه تصمیم گرفت که توی کدوم شاخه عضو بشیم. چون با توجه به این که MIS زیر شاخه ای از IT هست، این دو می تونند مباحث مشترک داشته باشند شاید بعد از تفکیک عناوین تعداد شاخه را بتونیم بیشتر کنیم و کارهای هر بخش رو بشه به صورت تخصصی تر پیش برد. مثلا همون IT رو هم تفکیک کنیم به تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات، شبکه های کامپیوتری،انتقال داده و...
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۱:۱۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
sara.raeesy آفلاین
سارا رییسی
کمی تا قسمتی فعال

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 9
سپاس‌ها: 12
53 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #3
با سلام بنده در زمینه شبکه در تجارت و آموزشهای الکترونیکی و سیستمهای توصیه گر علاقه داشته و در فعالیتهای تیمی از مرداد 90 آمادگی خود را اعلام می دارم.
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۱:۳۹ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Iman آفلاین
ایمان لطفی
مدیر انجمن

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
15 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #4
درود
متشکرم از این کار جدید
فقط فکر نمی کنید این 3 شاخه خیلی مباحثش نزدیک به هم هست؟
به خصوص IT و Computer
بهتر نیست در زمینه خود MIS سه گرایش یا مبحث ایجاد بشه؟
می تونیم از اساتیدی همچون استاد هاشمی یا هر کی که بچه های ترم بالا می دونند هم مشورت بخوایم.
سپاسگذارم
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۵:۰۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
najmeh.pardar آفلاین
نجمه پردار
در حال پیشرفت
**

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 37
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #5
 سلام
با تشکر از دوستانی که این حرکت را آغاز کردند و سایر دوستانی که برای ادامه حرکت همراه خواهندبود.
فناوری اطلاعات به دلیل وجود عامل انسانی تبدیل به یک مبحث میان رشته ای گردیده که از حوزه های بسیاری مانند روانکاوی،فلسفه،اخلاق،فیزیک،شیمی،ژنتیک ،جامعه شناسی و.... تاثیر می گیرید و همچنینن بر این حوزه ها تاثیر میگذارد.خصوصا در رشته مدیریت سیستمهای اطلاعاتی یک مدیر زمانی موفق است که در کنار مهارتهای فنی به مهارتهای رفتاری و انسانی نیز مسلط باشد.متاسفانه در زمینه هایی چون تعامل انسان و کامپیوتر،IT و رفتار،ارتباطات کامپیوتری،کامپیوتر در رفتار انسانو مسائلی از این دست پژوهشهای بسیار کمی صورت گرفته و بعضا در مواردی حمایتهای کمتری از این گونه تحقیقات وجود دارد.امیدوارم ما بتونیم برای افزایش اینگونه پژوهشها موفق باشیم.من همکاری خودم در زمینه هایی که نام بردم اعلام می کنم.
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۵:۰۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

Mahnaz Nikbakht آفلاین
مهناز نیکبخت
مدیر انجمن

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 133
141 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #6
بسیار عالی
ترجیح میدم قبل از اعلام علایقم ببینم چه دسته بندی هایی صورت میگیره؟ که بتونم نسبت به تیم های موجود انتخاب بهینه ای بر اساس استعداد و علایقم داشته باشم
روی همکاری من هم حساب کنید - فقط مسابقات شهریور و همایش اسفند امسال و بازه زمانی آمادگی برای این دو گردهمایی رو مد نظر داشته باشید که به دلیل مشغله های کاری در این فواصل زمانی شاید همکاری کمرنگی تری رو داشته باشم

آدم ها هرگز نمیخواهند بفهمند
ارزش رفاقت خیلی بیشتر از رقابت است!
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۵:۱۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
mousavian آفلاین
نوشین موسویان
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #7
با عرض سلام و سپاس فراوان به خاطر این تصمیم عالی
من هم موافقم و همکاری خواهم نمود . با توجه به نو بودن رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی در ایران به نظر بنده بهتر است روی این موضوع تمرکز بیشتری نموده و گرایش های مختلفی هم در این حوزه بیان نمائیم.
موفق باشید
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۵:۴۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
محبوبه بهمنی آفلاین
محبوبه بهمنی
mabahmani
**

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

6 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #8
ضمن تشکر از همه دوستانی که این کار با ارزش را شروع کردند با انجام کارهای تحقیقاتی موافقم و یک پیشنهاد هم دارم
برای اینکه بتونیم از انجام این تحقیقات نتایج واقعی تری داشته باشیم پیشنهاد می کنم که به لیست اولویتهای تحقیقاتی سازمانهای مختلف که عمدتا از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند سری بزنیم و موضوعات را بر اساس نیازهای تحقیقاتی صنایع و سازمانها انتخاب کنیم . اینطوری هم می تونیم از حمایت اون سازمان برخوردار باشیم و هم اینکه به صورت مستقیم می تونیم نتیجه کارمون را در یک سیستم واقعی ببینیم و خودمون رو ارزیابی کنیم . ضمنا تا اونجایی که می دونم خیلی از این سازمانها با دانشگاه قرارداد همکاری در زمینه تحقیقات هم دارند.
فکر کنم دیدن این لیستها حداقل این مزیت را داره که به انتخاب موضوعات پژوهشی تیم ها کمک کند.
به عنوان مثال لیست اولویتهای تحقیقاتی شرکت توزیع برق شیراز را که اتفاقا موضوعات مربوط هم داخلش می شه دید اینجا می ذارم

۱- بهینه سازی مصرف برق و آب در مصارف کشاورزی از طریق اتوماسیون و کنترل از راه دور
۲- تشخیص عیب و مکان عیب در شبکه های توزیع
۳- مانیتورینگ شبکه توزیع به روش های پیشرفته
۴- مطالعات کیفیت توان
۵- سیستم های قرائت از راه دور کنتورهای برق
۶- سیستم های صرفه جویی در مصرف انرژی برق
۷- سیستم های روباتیک جهت ارائه خدمات در شبکه توزیع
۸- روش ها و سیستم های کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع
۹- بکارگیری انرژی های نو در کنار انرژی توزیع شده از طریق شبکه های توزیع برق
۱۰- سیستم های کامپیوتری و نرم افزارهای مورد نیاز شبکه توزیع برق
۱۱- سیستم های مخابرات و انتقال داده مورد نیاز شبکه توزیع برق
برگرفته شده از سایت :

۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۰۹:۵۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
HAMZEHMIR آفلاین
حمزه میرغیاثی
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
این فیلد الزامی است

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #9
با سلام
من هم تشکر میکنم از جناب آقای کامفیروزی به خاطر این پیشنهاد به نظرم بهتره اول زمینه های کاری رو مشخص کنیم و برای شروع زیاد شلوغش نکنیم و حد اکثر توی چند زمینه جلو بریم
تشکیل این گروه ها هم برای اعلان دانشجویان و هم برای اینده بسیار مفیده هم کسب تجربه میشه هم این که ممکنه این گروه های کاری تبدیل به گروه های بیزینسی بشه
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۱۱:۴۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #10
(۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۱۱:۴۰ ب.ظ)HAMZEHMIR نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من هم تشکر میکنم از جناب آقای کامفیروزی به خاطر این پیشنهاد به نظرم بهتره اول زمینه های کاری رو مشخص کنیم و برای شروع زیاد شلوغش نکنیم و حد اکثر توی چند زمینه جلو بریم
تشکیل این گروه ها هم برای اعلان دانشجویان و هم برای اینده بسیار مفیده هم کسب تجربه میشه هم این که ممکنه این گروه های کاری تبدیل به گروه های بیزینسی بشه
درسته. هدف هم همین هست که تمرکز روی چند زمینه خاص باشه و همونطور هم که مطرح شد حدود ۶-۸ حوزه رو فقط برای شروع کار تعریف خواهیم کرد. این تاپیک هم برای جمع آوری نظرات و ایده ها هست تا از بین اونها چند حوزه خاص انتخاب و ادامه کارها انجام بشه. فعلا فقط ایده هاتون رو مطرح کنید. هرچیزی که به نظرتون اولویت بیشتری داره بگین تا به بقیه هم ایده بده.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۱، ۱۱:۵۹ ق.ظ، توسط Armin.)
۰۲ خرداد ۱۳۹۱، ۱۱:۵۶ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
l-agharezaei آفلاین
لاله آقارضايي
دانشجوی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 120
57 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #11
سلام
مرسی
من یک تقسیم بندی اولیه از گرایش های مرتبط را از سایت الزویر جدا کردم . البته هر کدام از این موارد باز تقسیم بندی می شوند که برای ابتدای کار شاید خیلی زیاد باشد. امیدوارم واسه انتخاب موضوعات اصلی مفید باشد.

فایل‌(های) پیوست شده .pdf   fields.pdf (اندازه: 23.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 59) -->
fields.pdf
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
59 23.25 KB .pdf
۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۰۹:۱۳ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #12
طی مدتی که در حال انتخاب موضوع پایان نامه بودم فرصت مناسبی پیش آمد که برخی موضوعات مطرح در سایر دانشگاه های دنیا را نیز بررسی کنم و غیر از موضوعاتی که بیشتر مدیریتی بود تقریبا بسیاری از حوزه های دیگر را بررسی کردم.

توضیحی خدمت دوستان جهت این تقسیم بندی عرض کنم. MIS هم زیرگروه IT است ولی برای اینکه به صورت خاص روی آن تمرکز کنیم موازی با IT در نظر گرفته شده است. البته این سه دسته زیاد ملاک نیست و مهم زمینه هایی است که بعدا انتخاب می شود.

برای اینکه بتوانیم پیشرفت مناسبی داشته باشیم شاید بهتر باشد برای شروع کار در حوزه هایی که بسیار ضروری و پرکاربرد هستند اما توجه کمی به آنها شده تمرکز کنیم و در نظر هم داشته باشیم که به علایق و تخصصهای گرایش های موجود در این دانشکده و درس هایی که تدریس می شود هم مرتبط باشد تا بتوان اساتید را هم درگیر این موضوعات کرد.

دو دیدگاه دیگر را هم باید در نظر گرفت. یکی مسایل مطرح و داخلی کشور و دیگری موضوعات خارجی. البته خودم با این تقسیم بندی در حوزه ای مانند کامپیوتر و IT اصلا موافق نیستم چون این موضوعات همیشه باید همگام با کل دنیا و به روز باشد ولی واقعیت وضعیت فعلی IT در کشور ما و عقب ماندگی حداقل ۲۰ ساله آن به خصوص در حوزه MIS ایجاب می کند که برای مسایل داخلی تفاوت قائل شده اما باید نیم نگاهی به مسایل روز دنیا هم داشته باشیم و به آن سمت حرکت کنیم.

برخی از موضوعات پیشنهادی من با در نظر گرفتن مطالبی که عرض کردم و با توجه به پتانسیلهایی که به نظرم متناسب با دانشکده، اساتید، دانشجویان و گرایش های تحصیلی است:

۱- فن آوری اطلاعات و سلامت (Healthcare): این مقوله با بحث پزشکی متفاوت هست و بیشتر در حوزه هایی مانند e-Health, Tele-health- Tele-Medicine, Mobile Health, AAL بحث می کند و از دیگر موضوعات پرکاربرد و مطرح دنیا است. مباحث بسیار مهم و داغ Healthcare Information Systems و در کل مدیریت اطلاعات درمانی و سلامت هم دید MISی کار رو پوشش میده.

۲- تعامل انسان و کامپیوتر (HCI): تقریبا تمامی دانشگاه های مطرح دنیا به صورت کاملا تخصصی در این زمینه کار و تحقیق می کنند و در ایران نیز فوق العاده جای کار زیادی دارد. میتوان مباحثی مانند e-Education و e_learning را هم پوشش داد.

۳- داده کاوی یا Datamining: فوق العاده موضوع داغ و در عین حال بسیار گسترده و متنوع و پیچیده. یکی از داغترین تاپیک های آن بحث BigData یا داده های حجیم است و در کل در حوزه Datamining با توجه به تخصص های اساتید خوب دانشگاه شیراز به نظرم جای کار زیادی وجود دارد. این حوزه به نظرم در ایران خیلی رقابتی است ولی همچنان جای کار بسیار زیادی دارد.

۴- حوزه مهندسی سیستم: شناخت زیادی از دید تحقیقاتی آن ندارم اما فکر میکنم به جهت اجرایی و استقبال و جای کار داشتن در کشور گزینه مناسبی باشد

۵- معماری سازمانی: اطلاعات زیادی ندارم اما فکر می کنم بیشتر با رویکرد اجرایی در ایران کاربرد دارد و به نظرم کار تحقیقاتی آکادمیک آن در دنیا با چیزی که در ایران شاهدش هستیم فوق العاده تفاوت داشته باشد. نیاز به رشد جدی و به روز رسانی متخصصان کشور در این حوزه کاملا احساس می شود.

مباحثی که خانم کمالی مطرح کردند هم اگر به صورت دو یا سه دسته خاص پیشنهاد شود موارد مناسبی است و حتما نیاز است که بخشی از تحقیقات متناسب با تحقیقات رایج کشور انجام شود.

Cloud computing، امنیت شبکه، هوش مصنوعی، Machine Learning، روباتیک، پردازش سیگنال و مواردی از این دست هم جزء موضوعات مطرح هستند ولی به نظر من برای دانشجویان ما جای کار کمتری به نسبت موارد قبل داره.
و یا موضوعات مهمی مانند Bioinformatic، بیوتکنولوژی، پردازش تصاویر که بنده شناخت خاصی در این حوزه ها ندارم و نمیدونم چقدر برای ما جای کار داره. به هر حال این موضوعات نیز در نظرسنجی ها قرار داده خواهد شد.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۰:۱۴ ق.ظ، توسط Armin.)
۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۰:۰۲ ق.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mahdi.zarei آفلاین
مهدی زارعی
در حال پیشرفت
**

انتخاب نمایید
این فیلد الزامی است

سپاس‌ها: 5
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #13
دوستان این صرفا یک کپی از ایمیل من در گروه هست به خاطر اینکه درخواست شد اینجا هم کپی بشه
ببخشید اگه کمی با پست های قبلی تداخل داره یا ...

بهتر نیست 6تا 8 دسته بندی کلی داشته باشیم واسه کار گروه ها و بعد هر کار گروه یه سری کمیسیون تخصصی تر داشته باشه البته با مدیریت واحد؟؟؟؟؟
چون نمیشه صرفا علاقه مندی شخصی رو مبنای تشکیل یک گروه کرد. مسلما اگر گروه تشکیل شده بخواد خواسته های کل افراد گروه رو ارضا کنه کم کم علاقه مندی شخصی کمرنگ میشه و افراد دلیل شرکتشون توی یک کارگروه رو فراموش میکنن. بهتره دسته بندی ها جامع باشه
مثلا عنوان کارگروهها
1) چهارچوبهای معماری سازمانی و حاکمیت فناوری اطلاعات
نقل قول: a. گروه تخصصی ITIL
b. گروه تخصصی FEAF
C. .......

2) امنیت سیستمهای اطلاعاتی و کامپیوتری
نقل قول: a. رمز نگاری
b. ......
3) data warehousing & related information systems
نقل قول: a. مدیریت انبار داده در اوراکل
b. سیستم اطلاعاتی تصمیم یار
........
4) شبیه سازی کامپیوتری
نقل قول: .............
5) پردازش های ابری
نقل قول: a. گروه تخصصی VCL
..........
6) بازی سازی رایانه ای
نقل قول: .............
7) مقاله نویسی و .........
8) ........

آنان که راه می افتند از ایستاده ها می گذرند!!!
۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۰:۱۵ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ

bolhasani.ali آفلاین
علی بوالحسنی
تازه وارد
*

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #14
با تشکر از همه دوستانی که تو انجمن هم فعال هستند
امیدواریم نظرات دوستان بیشتری از سایر رشته هارو تو ابن بخش داشته باشیم تا در نهایت بتونیم با یک دسته بندی مناسب به فعالیت بپردازیم
موارد جالب و جدیدی مانند

- وب معنایی
- ERP که در ایران بسیار جای کار داره و اکثرا اجرای اون با شکست روبرو شده
- cloud ready , cloud computing که مایکروسافت هم تو نسخه 2012 sqlserver کاملا و اساسی به آن پرداخته است
- ارتباط بین HCI و software developing
- E learning , E education

میتنونه کاملا مورد توجه قرار بگیره

-
۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۱:۴۷ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #15
(۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۰:۱۵ ق.ظ)mahdi.zarei نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این صرفا یک کپی از ایمیل من در گروه هست به خاطر اینکه درخواست شد اینجا هم کپی بشه
ببخشید اگه کمی با پست های قبلی تداخل داره یا ...

بهتر نیست 6تا 8 دسته بندی کلی داشته باشیم واسه کار گروه ها و بعد هر کار گروه یه سری کمیسیون تخصصی تر داشته باشه البته با مدیریت واحد؟؟؟؟؟
چون نمیشه صرفا علاقه مندی شخصی رو مبنای تشکیل یک گروه کرد. مسلما اگر گروه تشکیل شده بخواد خواسته های کل افراد گروه رو ارضا کنه کم کم علاقه مندی شخصی کمرنگ میشه و افراد دلیل شرکتشون توی یک کارگروه رو فراموش میکنن. بهتره دسته بندی ها جامع باشه
مثلا عنوان کارگروهها
1) چهارچوبهای معماری سازمانی و حاکمیت فناوری اطلاعات
نقل قول: a. گروه تخصصی ITIL
b. گروه تخصصی FEAF
C. .......
....
پتانسیلهای کار و تنوع موضوعات خیلی زیاد هست ولی باید به تعداد دانشجو و تعداد استقبال کننده ها هم توجه کنیم. مثلا برای همین حالتی که مثال زدید حدود ۳۰ گروه خواهیم داشت و حتی اگر هر گروه فقط ۷-۱۰ نفر هم باشند حداقل ۳۰۰ دانشجوی علاقمند به تحقیق نیاز است که واقعا در حال حاضر این رقم قابل دسترس نیست. حدودا پیش بینی کردیم ۶۰-۸۰ دانشجو در مجموع سه گرایش استقبال کنن و استارت کار رو با این تعداد بزنیم ولی قوی و منظم کار کنیم.
بعدا میشه گسترش داد.
علاقه فردی، امکان فعالیت آکادمیک یا اجرایی در آن زمینه، دسترسی به مراجع علمی مرتبط از جمله اساتید و حضور آنها جهت افزایش اعتبار کار و انسجام بخشیدن به تیم و ارتباط با گرایش های موجود در دانشکده رو هم در نظر بگیریم.
اگر واستون امکان داره موضوعات رو به تفکیک اهمیت شبیه به کاری که بنده و خانم بهمنی ارسال کردند مشخص کنید تا بشه اولویت بندی کرد بهتر هست. در واقع دلیل پیشنهاداتتون رو هم بگید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱، ۰۹:۱۶ ق.ظ، توسط Armin.)
۰۳ خرداد ۱۳۹۱، ۱۲:۵۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ