با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرد دروس گرایش MIS در صنعت (ایران و خارج از ایران)
نویسنده پیام
sarshogh_eng آفلاین
علی سرشوق
مدیر انجمن

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
13 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
Lightbulb  کاربرد دروس گرایش MIS در صنعت (ایران و خارج از ایران)
کاربرد گرایش MIS در صنعت ؟ 39
سعی میشود در این مطلب عنوان هر واحد درسی و کاربرد آن در صنعت بیان شود و در هریک عناوین تخصصی و سرنخ های با رنگ قرمز و ضخیم نشان داده میشود
در شرکت های فعال در صنعت فناوری اطلاعات در ایران ، گروه سیستم های اطلاعاتی IS یا بچه های تیم IS بصورت عمومی تر شنیده یا دیده میشوند و که این تیم ها وظیفه تولید ، توسعه ،استقرار و پشنیبانی سیستم های اطلاعات مدیریت MIS، برنامه ریزی منابع سازمان ERP ، داشبورد سیستم های اطلاعاتی EIS ، را بر عهده دارند و پلت فرم کاری آنها ممکن است بر پایه (بستر ) اوراکل (خصوصا در ERP ) ، دات نت و... باشد که قبل از پرداختن به هریک دانشجویان گرامی در واحد درسی سیستم های تصمیم یار پیشرفته DSS و درس MIS با کلیات و بهتر است بگویم الفبایی که با چراغ قوه به ما دید میدهد بیان می شود ولی در این قسمت به دیدگاه و کاربرد صنعت پرداخته می شود ولی قبل از هر چیز یک ارشد سیستم های اطلاعاتی در صنعت میتواند در مباحث زیر بصورت تخصصی کار کند
1- مشاور کسب وکار یا مشاوره بیزینس : (همانند دکتر جمشیدیان و تیم ایشان ) که استاد گرامی جناب آقای دکتر مصلح شیرازی در درس مدیریت استراتژیک در تجارت الکترونیک ، منبعی را به ما آموزش دادند کتابی بود از مترجمی و ویرایش آقای دکتر جمشیدیان که بنده بصورت حضوری و رابطه نزدیک با جناب آقای دکتر جمشیدیان در مورد این درس صحبت کردم و خدمت ایشان به بحث و گفتگو در زمینه تحول سازمانی پرداخته ام و جالب است بدانید که تمام کتاب های مدیریت و سازمانی را واقعا از بر هستند . چه همتی !!!!
خدمت بزرگوران عرض میکنم که برای اینکه شما بخواهید به عنوان مشاور کسب و کار در صنعت فناوری اطلاعات کار کنید باید مباحثی همچون مدیریت استراتژیک ، مدیریت سازمانی ، معماری سازمانی EA که جناب آقای دکتر خیامی تدریس می کنند ، آسیب شناسی سازمانی ، عارضه یابی سازمانی ، BSC و مباحث تحول سازمانی که بنده منابع کامل برای این مبحث را در پایان قرار خواهم داد ، و مدیریت بهره وری و .... را خوب مسلط باشید و تفاوت شرکت ها و سازمان های فرایندی را با ساختار های وظیفه ای بدانید و تیمی که تشکیل میدهید حداقل شامل متخصصین آی تی خصوصاMIS ، مهندسین صنایع ، مهندسین مدیریت بهره وری باشند که هر عضو ازتیم حداقل تحلیل فرایند و مدل سازی ، قدرت تعامل ، قدرت بیان و ارئه اطلاعات را داشته باشند و این تیم مشاوره کسب و کار همان در عمل مدیران سایه ای میشوند که جناب دکتر مصلح نام میبرند و 13 کاربرگ ایشان از بهترین نمونه های عملی است که به همراه الگوی فرایندی 5W-H
یا همان روش معماری سازمانی فدرال یا EA ترکیب و استفاده می شود و این تیم با ایجاد تحول در سازمان پول خوبی رو حاصل می کنند و مدیریت دانش هم یجورایی این زحمات رو داره که بیان میکنم
2- MIS در صنعت : دوستان عزیزم بخاطر هفته امتحانات من فایل های زیر رو ضمیمه کردم و در مورد MIS توضیحات قابل ملموس تری نسبت به توضیحات دکتر هاشمی بیان شده است و همچنین منابع هریک در خود فایل ها قراردارد
این مطلب ادامه دارد ....

فایل‌(های) پیوست شده .ppt   Learning_MIS_2_SoftGozar.com.ppt (اندازه: 267 KB / تعداد دفعات دریافت: 111) -->
Learning_MIS_2_SoftGozar.com.ppt
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
111 267 KB .ppt
.ppt   Learning_MIS_SoftGozar.com.ppt (اندازه: 3.66 MB / تعداد دفعات دریافت: 73) -->
Learning_MIS_SoftGozar.com.ppt
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
73 3.66 MB .ppt
۱۴ آبان ۱۳۹۱، ۱۱:۰۰ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ