با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگویی پیرامون وضعیت ادامه تحصیل دانشجویان این دانشکده در مقطع دکترا
نویسنده پیام
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 42
سپاس‌ها: 288
956 سپاس گرفته‌شده در 349 ارسال
ارسال: #1
Information  گفتگویی پیرامون وضعیت ادامه تحصیل دانشجویان این دانشکده در مقطع دکترا
این نوشتار از گفتگویی که در یکی از گروه های دانشجویی این دانشکده مطرح شده بود برگرفته و نام افراد در آن برداشته شده است. با سپاس از دوستی که زحمت مرتب کردن آن ها را کشیده اند.
----------

با سلام، سوالی در گروه مطرح کرده بودم مبنی بر اینکه دوستانی که سال پیش در کنکور دکتری شرکت داشته بودند و به مصاحبه دعوت شده بودند. آیا در نهایت پذیرفته شدند؟ و آیا مدرک مجازی مشکلی برای ایشان ایجاد نکرد؟
از آنجایی که پاسخ ها به ایمیل من فرستاده شد و دوستان دیگری هم این سوال را داشتند. پاسخ ها را خدمت گروه ارسال می‌کنم.

1-بنده در دوره دکترای آینده پژوهی در دانشگاه بین المللی امام خمینی قبول شدم و مشکلی هم به خاطر مدرک مجازی نداشتم.
رتبه من در آزمون کتبی 3 بود. در مصاحبه این دانشگاه هم 3 بود. انتخاب رشته اول دانشگاه تهران را زده بودم که کلاً دو نفر روزانه می خواست (سهمیه و شبانه را نزده بودم) برای همین قبول نشدم. دانشگاه امام خمینی هم انتخاب دومم بود. امیرکبیر هم قبول شده بودم ولی انتخاب چهارمم بود چون سال اولی بود که دوره دکترا دانشجو می گرفت و اسم رشته هم یک مقدار بی ربط بود (مهندسی آینده پژوهی!).
برای کنکور من هیچی درس نخواندم. زبان و استعداد تحصیلی را تقریباً بالا زدم (هر دو حدود 49%) و اختصاصی رو هم 25% زده بودم. کلاً اختصاصی همه همین حدود بود (البته منظورم بچه هایی است که برای مصاحبه می آمدند، بین 20 تا 33 درصد بودند) ولی نفر اول زبان را خیلی بالا زده بود (70%) و نفر دوم هم استعداد تحصیلی را همین حدود زده بود.

2- من در مرحله اول در رشته مهندسی آی تی برای دانشگاه همدان واسه مصاحبه پذیرفته شدم که به دلایلی از جمله عدم امکان گرفتن مرخصی از محل کارم واسه مصاحبه نرفتم و البته بعدا هم متوجه شدم که این کد رشته از دانشگاه همدان حذف شده!!!
در مرحله تکمیل ظرفیت هم قم و ارومیه این رشته رو گذاشته بودند که در هر دو دانشگاه قبول واسه مصاحبه قبول شده بودم ولی برای قم دو روز بعد از مصاحبه متوجه شدم و ارومیه رو هم باز به علت دوری راه و اینکه حفظ موقعیت کاری برام اهمیت بیشتری داشت نرفتم
از نظر خودم محک خیلی خوبی بود، از تصمیمی که گرفتم اصلا پشیمان نیستم و امیدوارم در آینده در شهر خودم قبول بشمرتبه ام در کل 33 بود و رتبه آخرین فرد قبول 51 . ولی موقع مصاحبه رتبه ها بر اساس دانشگاه و شهر مورد نظر تغییر می کنه که اسمش رتبه در سهمیه هست که واسه همدان و قم و ارومیه رتبه من به 11 تبدیل شده بود و برای مصاحبه پذیرفته شده بودم ولی برای تهران و خواجه نصیر که فقط 8 نفر اول رو خواسته بودن، خیلی فرقی نکرده بود.
راستش اصلا نخونده بودم چون فقط به صرف کنجکاوی و تجربه آزمون متمرکز و سراسری دکتری رفتم و امتحان دادم و نه به قصد ادامه تحصیل، ولی چون تجربه تدریس درس شبکه های کامپیوتری در دانشگاه رو داشتم، فکر کنم این موضوع و اینکه اصلا استرس نداشتم کمکم کرد که با آرامش امتحان بدم.
درصد تخصصی هام که ضریب 4 داشت خوب و حدود 50 درصد بود ولی زبان و استعداد تحصیلی کمتر از این و اگه اشتباه نکنم حدود 20% بودن
موفق باشید.

3- من پارسال رتبه 8 مهندسی کامپیوتر - فناوری اطلاعات شدم، اما به راحتی حتی نمره هایی زیر 1 درصد برای مصاحبه به من دادند که مطمئن باشند افراد مورد نظر خودشون قبول میشن.
مصاحبه ها هیچکدوم علمی نبود و به سلام و احوال پرسی می گذشت! یعنی دریغ از یک سوال راجع به پایان نامه و سایر قضایا
به طور مثال مصاحبه من در دانشگاه امیر کبیر 1 دقیقه طول کشید و نمره ای که به من دادند 1 دهم درصد یعنی 1 از 1000 بود...
مدرک هم خیلی مهم نبود، هرچند توی دانشگاه تهران اساتید نسبتا محترمش به دوره های مجازی زیاد ایراد گرفتند ولی ایرادهاشون ناشی از ضعف درک و دانش بود و من جوابشون رو دادم...
البته این رو هم بگم که تمام داستان کنکور فرمالیته و نمایشی است، رتبه بعد از من یعنی رتبه 9 در دانشگاه روزانه درس خونده بود، 3 تا کتاب نوشته بود و 4 تا مقاله چاپ شده داشت ولی اون بنده خدا هم قبول نشد
بعد از این قضایا هم هیچ مرجعی پاسخگوی این نمایش مسخره نبود و به سادگی گفتند سعی می کنند برای سال های آینده نقش مصاحبه رو کمرنگ تر کنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۱، ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط Armin.)
۰۸ آذر ۱۳۹۱، ۰۲:۰۱ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

Saeed Mohammadpour آفلاین
سعید محمدپور
دانشجوی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
طراحی و تولید نرم افزار

اعتبار: 5
سپاس‌ها: 4
17 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #2
RE: گفتگویی پیرامون وضعیت ادامه تحصیل دانشجویان این دانشکده در مقطع دکترا
باسلام
درصورت امکان درمورد گرایش های دکتری مرتبط با IT و اهمیت و مزایای هریک از آنها و در نیز منابع آزمون نیز اطلاع رسانی کنید

با تشکر از زحماتی که تا کنون در این زمینه انجام داده اید
۰۹ آذر ۱۳۹۱، ۰۷:۴۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
khosrotabar آفلاین
آزاده خسروتبار
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
نرم افزار

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 30
17 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #3
RE: گفتگویی پیرامون وضعیت ادامه تحصیل دانشجویان این دانشکده در مقطع دکترا
لطف دانشگاه صنعتی شریف:
اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجویان مشمول آئین­نامه استعدادهای درخشاندر دوره دکتری برای نیمسال دوّم ۹۲- ۹۱
(ورودی بهمن ۹۱) دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه صنعتی شریف از میان دانش­آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه­های کشور تعداد محدودی دانشجو در مقطع دکتری در رشته­های ذیل می­پذیرد: ۱- مهندسی برق ۲- مهندسی مکانیک ۳- مهندسی شیمی و نفت ۴- مهندسی کامپیوتر ۵- مهندسی عمران ۶- مهندسی و علم مواد ۷- مهندسی هوافضا ۸- مهندسی علوم و فناوری نانو ۹- فیزیک ۱۰- ریاضی ۱۱- مهندسی صنایع ۱۲- مهندسی انرژی
متقاضیان می­توانند مدارک خود را به همراه فرم درخواست تکمیل شده از تاریخ ۲۴/۷/۹۱ تا ۱۵/۸/۹۱ به اداره استعدادهای درخشان دانشگاه ارائه کنند.
الف شرایط عمومی برای پذیرش مدارک درخواست:
۱) داشتن مدرک کارشناسی پیوسته در رشته مرتبط و با معدل حداقل ۵/۱۶
۲) داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصیل تا ۱/۱۱/۹۱ برای دانشجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان نامه)
تبصره مدارک دوره­های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود.
۱۱ بهمن ۱۳۹۱، ۰۸:۴۹ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ