با ورود و یا ثبت نام وارد انجمن شوید.
X با کلیک روی تبلیغات سایت می‌توانید در تامین بخش بسیار اندکی از هزینه‌های بالای نگهداری این مجموعه با ما سهیم شوید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد آنلاین کردن جلسه دفاعیه (سمینار و پایان نامه)
نویسنده پیام
fatemeh_01 آفلاین
فاطمه اسماعیل زاده مقری
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
طراحی و تولید نرم افزار

اعتبار: 6
سپاس‌ها: 41
44 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #1
Star  پیشنهاد آنلاین کردن جلسه دفاعیه (سمینار و پایان نامه)
باسلام

از انجاییکه دانشجویان همکلاسی عزیز از شهرهای مختلف هستند و فاصله زیادی با شیراز دارند. ازطرفی، شرکت در جلسه های دفاع، در انتخاب موضوع، استاد راهنما و چگونگی ارائه دادن کمک زیادی کند. و از اونجایی که از شهرهای مختلف هستیم و شرکت در جلسه دفاعیه بصورت حضوری امکانپذیر نیست. لذا از دوستان عزیز که شیراز تشریف دارند خواهش میکنم برای آنلاین کردن جلسه دفاعیه ها، بصورت حضوری از مسئولین دانشکده پیگیری نمایند.

البته اوایل امسال، من درخواست کتبی برای خانم زارعی فرستام (نامه خطاب به ریس دانشکده). ایشون هم به مدیریت تحصیلات تکمیلی ارجاع دادند. ولی از سوی مدیریت تحصیلات تکمیلی بعلت نبود زیرساخت برای اینکار ، درخواست را رد کردند.

همانطور که مدانیم دانشکده الکترونیکی دانشگاه شیراز رتبه اول را درزمینه آموزش الکترونیکی دارا هستند. لذا انجام اینکار نباید برای این وانشکده امر محال یا سختی باشد. درصورتیکه دانشکده الکترونیکی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد (باامکانات کمتر از شیراز) این امکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

از دوستان شیرازی تقاضا دارم ، مثل همیشه، تلاش خود را کنند ؛ شاید به نتیجه برسند

قبلا از زحمات دوستان تقدیر و تشکر را داریم

باآرزوی موفقیت همه ی دوستان همدانشگاهی
۲۰ دى ۱۳۹۱، ۰۱:۳۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 42
سپاس‌ها: 288
956 سپاس گرفته‌شده در 349 ارسال
ارسال: #2
RE: پیشنهاد آنلاین کردن جلسه دفاعیه (سمینار و پایان نامه)
سپاس خانم اسماعیل زاده از پیشنهاد بسیار سنجیده و خوبتون. گاهی ما که شیراز هستیم فراموش می کنیم که واقعا نیازهای دوستان خارج از شیراز با ما متفاوته. تا جایی که می دونم این کار به راحتی برای دانشکده امکانپذیر هست چون نمونه این کار یعنی پخش زنده مراسم از طریق اینترنت رو در سمینارها و کنفرانس هایی که حتی بیرون از دانشکده هست انجام دادن و مطمئنا اجرای آن در خود دانشکده بسیار راحت تر هست.
برای ارائه این پیشنهاد به دانشکده به چه امکاناتی نیاز هست؟ اگر نیاز به جمع آوری امضا داشته باشید من می توانم از طریق همین فروم و گروه گوگل با شما همکاری کنم. امیدوارم دوستان دیگر هم دیدگاه های خودشون رو اینجا مطرح کنن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۲۱ دى ۱۳۹۱، ۱۱:۰۵ ق.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
Mahnaz Nikbakht آفلاین
مهناز نیکبخت
مدیر انجمن

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 133
141 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #3
Music  RE: پیشنهاد آنلاین کردن جلسه دفاعیه (سمینار و پایان نامه)
بله درسته امکان پخش زنده اش وجود داره فکر کنم این کار رو با همین امکاناتی که الان هم دارند میتونند ساپورت کنند و اگر ایده آل ترش رو هم خواستند میشه نیازسنجی اش کرد
خرجش برای دانشگاه تعداد بیشتر میکروفن هست همین، پاورپوینت رو که مثل ال ام اس میگیریم و فقط میخواهیم صدای ارائه دهنده، اساتید داور و حضار رو به خوبی داشته باشیم همین

آدم ها هرگز نمیخواهند بفهمند
ارزش رفاقت خیلی بیشتر از رقابت است!
۲۱ دى ۱۳۹۱، ۱۲:۴۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
l-agharezaei آفلاین
لاله آقارضايي
دانشجوی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 120
57 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #4
مرسی خانم اسماعیل زاده پیشنهاد بسیار عالی ای است و فکر کنم همان طور که خانم نیکبخت گفتند نیاز به امکانات خیلی خاصی نیز ندارد. اما نتایج به دست آمده بسیار مفید خواهد بود. من هم موافق پیگیری این موضوع هستم.

دیروز بر این اندیشه بودم که در دایره هستی، ذره ای لرزان و سرگردانم؛
امروز، بر این باورم که دایره ای هستم و همه هستی با ذراتی منظم، در من در حرکتند.
جبران خلیل جبران
۲۲ دى ۱۳۹۱، ۱۰:۲۵ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #5
(۲۰ دى ۱۳۹۱، ۰۱:۳۵ ب.ظ)fatemeh_01 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

از انجاییکه دانشجویان همکلاسی عزیز از شهرهای مختلف هستند و فاصله زیادی با شیراز دارند. ازطرفی، شرکت در جلسه های دفاع، در انتخاب موضوع، استاد راهنما و چگونگی ارائه دادن کمک زیادی کند. و از اونجایی که از شهرهای مختلف هستیم و شرکت در جلسه دفاعیه بصورت حضوری امکانپذیر نیست. لذا از دوستان عزیز که شیراز تشریف دارند خواهش میکنم برای آنلاین کردن جلسه دفاعیه ها، بصورت حضوری از مسئولین دانشکده پیگیری نمایند.
خانم مهندس پیشنهاد می کنم دوستانتون در گرایش نرم افزار رو هم از طریق فرستادن ایمیل به گروه داخلی به خواندن این پست فرابخوانید.

۲۲ دى ۱۳۹۱، ۱۲:۱۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

fatemeh_01 آفلاین
فاطمه اسماعیل زاده مقری
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
طراحی و تولید نرم افزار

ارسال: #6
دوستان عزیز سلام

من این موضوع را با دوستان عزیز همکلاسی مطرح کردم. دوستان استقبال کردند ولی هیچ اتفاقی نیفتاد. منم ابتدا به خانم زارعی زنگ زدم و تلفنی موضوع را مطرح کردم . ایشون فرمودند از طریق سس درخواست ام را براشون ارسال کنم .تا ایشون پیگیری نمایند. دو روز بعد با تماس مجدد با خانم زارعی، فرمودند که نامه ام برای مدیریت تحصیلات تکمیلی ارجاع داده شد. و سپس به مدیریت فناوری اطلاعات.

نهایت امر، نتیجه ی پیگیری اینجانب ، عدم برگزاری جلسات دفاعیه بصورت انلاین شد. و دلیلش را عدم موافقت مدیریت فناوری اعلام کردند.

بعداز این ماجرا ، حتی از طریق سس، به معاونت پژوهشی دانشگاه،نیز درخواستمو فرستادم. ایشون پاسخ دادند و از این درخواستم استقبال کردند و فرمودند که این موضوع را مطرح میکنند . وهمچنین به من پیشنهاد دادند که این موضوع را با معاونت آموزشی دانشگاه و مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه مطرح کنم. منم درخواستم را برای معاونت آموزشی و مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستادم ولی پاسخی نشنیدم.

البته این داستانها برای اردیبهشت امسال بود. دیدم نه از طریق دانشکده و نه ازطریق دوستان شیرازی نمیشه کاری کرد واقعیتش بیخیال شدم ولی وقتی همکاری و جدیت در کار دوستان عزیز و پرتلاش همکلاسی را در این سایت دیدم ، لذا تصمیم گرفتم این درخواست ام را با شما عزیزان مطرح کنم.تا شاید دراینجا بشه کاری کرد. برا همین باشما عزیزان مطرح کردم.

جناب مهندس بازم درخواستمو با دوستان طراحی و تولید مطرح میکنم. ولی اگر میتوانید دراین خصوص قدمی بردارید از شما سپاسگزارم. و دعای خیرما برایتان هست همیشه.

باارزوی سلامتی و موفقیت همه ی دوستان عزیز و همکلاسی
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۹:۳۵ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #7
کاملا درکتون می کنم. متاسفانه کمی انجام این کارها با دردسر همراه هست و دقیقا انتظار هم میرفت که واحد فناوری مخالفت کنه و برمیگیرده به ساختار و یکی دو نفر از مسئولینی که اونجا فعالیت دارن وگرنه در کل مدیریت هم باید به این موضوع علاقمند باشه.
برای این کار دستور دکتر دانش منش به عنوان ریاست دانشکده، موافقت و همکاری خانم الوند مدیر تحصیلات تکمیلی، دکتر یزدی مدیر بخش فناوری و کامپویتر و کادر فنی واحد کامپیوتر یعنی مهندس نصیرپور و همکارانشون نیاز هست که فکر میکنم درخواست پیشین شما در این مرحله آخر متوقف شد.
مهمترین مزیت اجرای این پیشنهاد بدون شک ارتقای سطح جلسات دفاع، پایان نامه ها و سمینارها هست و در وهله بعد مزایای دیگری از جمله:
- انتقال تجربه به دانشجویان دیگر به ویژه در دیگر شهرها
- استفاده از زیرساخت های موجود بدون تحمیل بار و ترافیک ارتباطی بیش از حد و یا هزینه تجهیزات جدید چون معمولا جلسات دفاع در روزهای پایان ترم که کلاسها تمام شده اند برگزار می شود
- آشنایی دانشجویان با جلسات دفاع، شیوه پرسش و پاسخ، موضوعات تحقیقاتی، کشف ایده برای پژوهش خود، ادامه دادن پژوهش های یک دانشجوی دیگر و ...

یکی از دلایل رد شدن خیلی از درخواست ها این هست که معمولا به خاطر نداشتن ارتباط مناسب بین دانشجویان آموزش الکترونیکی این درخواست ها از طرف یک یا چند نفر محدود به دانشکده ارائه می شه و دانشکده تصور می کنه که این درخواست فقط درخواست همان چند نفر محدود هست و برای اجرای اون ریسک نمی کنه.
من برای اطلاع رسانی و جمع آوری امضای دانشجویانی که با این درخواست موافق هستند می تونم همکاری کنم. اگر یک نامه درخواست بتونید تهیه کنید و به مسئولینی که نام برده شد هم رونوشت بشه کافیه. و در مرحله بعد که نامه ارائه شد نیاز به پیگیری هم داره که امیدوارم پیگیری تلفنی کافی باشه و خود دانشکده به اندازه کافی جهت پیگیری این مسئله انگیزه داشته باشه.

۲۴ دى ۱۳۹۱، ۱۲:۲۲ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
fatemeh_01 آفلاین
فاطمه اسماعیل زاده مقری
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
طراحی و تولید نرم افزار

ارسال: #8
Star  RE: پیشنهاد آنلاین کردن جلسه دفاعیه (سمینار و پایان نامه)
جناب مهندس کامفیروزی باسلام. متن زیر نامه ای بود که به معاونت آموزشی دانشکده فرستادم :

"جناب دکتر مهاجری ، معاونت محترم آموزشی
باسلام و احترام

همانطور که مستحضرید دوره آموزشی بصورت مجازی هست. و بخاطر مسافت طولانی با دانشکده ، امکان حضور در دانشکده به عناوین مختلف، از جمله شرکت در جلسه دفاعیه ها برای اکثر دانشجویان امکانپذیر نیست. درخواست آنلاین بودن جلسات دفاعیه ها را با مشاوران محترم جناب دکتر هاشمی و همینطور سرکار خانم کشتگری مطرح شد. و اساتید محترم با این پیشنهاد موافق بودند. و فرمودند بررسی ها و پیگیری های لازم را در این خصوص ، قبول زحمت می کنند.
با توجه به اینکه شرکت در جلسه دفاعیه در انتخاب موضوع پایان نامه یا سمینار ، انتخاب استاد راهنما و همچنین آمادگی جهت دفاع از پایان نامه خود و کاهش استرس و اضطراب و مواردی از این قبیل ، می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. لذا از محضر جنابعالی استدعا داریم در خصوص انجام این پیشنهاد ، درصورت امکان، دستورات لازم را مبذول فرمایید.

با تشکر وسپاس"

جناب مهندس به همکلاسی های طراحی و تولید پیغام فرستادم. فعلا کسی پاسخ نداده. اگر کارهای اولیه را شما که در شیراز تشریف دارید، قبول زحمت کنید.. پیگیری تلفنی را خودم انجام میدم. از پیگیری های شما و حمایت این درخواست تشکر و قدردانی میکنم

با سپاس
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۱:۲۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #9
باتوجه به اینکه من این ترم به شدت درگیر پایان نامه هستم اگر دوستان دیگری هم که این تاپیک رو می خونن به ویژه دوستان ورودی ۹۰ که به تازگی درگیر مسایل دفاع و ... شدن بتونن همکاری کنن خیلی بهتر هست. تا جایی که بتونم به صورت آنلاین برای به نتیجه رسیدن این پیشنهاد کاربردی تلاش می کنم. اگه لطف بفرمایید کمی نامه رو بازنگری بفرمایید و مخاطب نامه و گیرندگان رونوشتها رو مشخص کنید و در واقع متنی که قرار هست به دانشکده تحویل داده بشه و دانشجوها امضا کنند رو تهیه بفرمایید، در یک تاپیک جدید به همراه قرار دادن لینک در صفحه اصلی انجمن و گروه های دانشجویی که اعضای زیادی دارند اطلاع رسانی می کنم تا ببینیم واقعا چقدر متقاضی برای این درخواست وجود داره و امیدوارم نتیجه بخش باشه.

۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۱:۴۳ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

khosrotabar آفلاین
آزاده خسروتبار
کمی تا قسمتی فعال

دانشجوی کارشناسی ارشد
نرم افزار

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 30
17 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #10
با سلام
من هم کاملا با نظر و درخواست شما موافقم و باید عرض کنم که این درخواست همه دانشجویانیست که ساکن در شیراز و یا تهران نیستند.
از طرفی اکثر دوستان، دانشکده مجازی را فقط به علت عدم اجبار بر حضور فیزیکی انتخاب کرده اند .
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۵:۱۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Mahnaz Nikbakht آفلاین
مهناز نیکبخت
مدیر انجمن

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 133
141 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #11
من پیشنهاد میدم که دقیقاً همین متن آماده شده رو از همکلاسی هامون تو گروه بخواهیم در LMS ارسال کنند که بدونند افراد زیادی متقاضی هستند و در کنارش تلفنی یا با نامه پیگیری کنیم. نظر دوستان چیه؟

آدم ها هرگز نمیخواهند بفهمند
ارزش رفاقت خیلی بیشتر از رقابت است!
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۹:۳۸ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
Armin آفلاین
آرمین کامفیروزی
Administrator

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

ارسال: #12
(۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۹:۳۸ ب.ظ)Mahnaz Nikbakht نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من پیشنهاد میدم که دقیقاً همین متن آماده شده رو از همکلاسی هامون تو گروه بخواهیم در LMS ارسال کنند که بدونند افراد زیادی متقاضی هستند و در کنارش تلفنی یا با نامه پیگیری کنیم. نظر دوستان چیه؟
به نظرم اون طوری شلوغ میشه و دانشکده احساس خوبی نمی کنه. یک درخواست رسمی همراه با پیگیری مانند درخواستهای پیشین باشه فکر کنم خوب باشه.

۲۴ دى ۱۳۹۱، ۰۹:۵۱ ب.ظ
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
somaye آفلاین
سمیه زمانی
در حال پیشرفت
**

فارغ التحصیل کارشناسی
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #13
سلام . کاملا موافقم . عالی میشه
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۱۰:۲۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

amirsalempour آفلاین
امیر سالم پور
در حال پیشرفت
**

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 1
8 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #14
کاملا موافقم
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۱۰:۲۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
nahid آفلاین
ناهید شالیکار
در حال پیشرفت
**

دانشجوی کارشناسی ارشد
مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #15
منم کاملا موافقم
۲۴ دى ۱۳۹۱، ۱۰:۳۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star نتیجه نهایی درخواست پخش آنلاین و زنده جلسات دفاعیه و سمینار fatemeh_01 9 2,078 ۲۳ اسفند ۱۳۹۱، ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: 9170188